Dyfuzory zapachowe to urządzenia specjalnie skonstruowane w celu rozpylania olejków zapachowych. Dozują one wybrany aromat przez wiele tygodni, działając w oparciu o metodę zimnej dyfuzji (Cold Air Diffusion). Oznacza to, że uwalniane w ten sposób zapachy łatwo łączą się z cząsteczkami powietrza, dzięki czemu pozostają w nim na bardzo długi czas, tworząc tak zwaną lagunę zapachową. Metoda ta pozwala na osiągnięcie cząsteczek 50 razy mniejszych od tych z dezodorantów kosmetycznych (ich wielkość nie dochodzi nawet do 1 mikrona). Nie ma więc znaczenia rozmiar powierzchni aromatyzowanego pomieszczenia.

Ogromnym atutem dyfuzorów zapachowych jest możliwość podłączenia ich do istniejących w budynkach, układów wentylacji i klimatyzacji, dzięki czemu stają się zupełnie niewidoczne dla petentów. Ze względu na dużą estetykę wykonania, można je także stosować jako urządzenia wolnostojące lub zamontować na ścianie.

Dyfuzory zapachowe są w pełni automatyczne, można je dowolnie programować, ustawiając konkretny czas rozpoczęcia i zakończenia pracy, intensywność uwalnianego aromatu oraz częstotliwość rozpylania olejków zapachowych.

Wyświetlanie 1–9 z 24 wyników