Nie jesteśmy wstanie zliczyć ilości perfum i ich zapachów – jednak każde z nich możemy przypisać do którejś z siedmiu grup zapachowych. Dzięki temu bez problemu dowiemy się jaki one mają na nas wpływ oraz na otoczenie, a także, które wybrać jeżeli zależy nam na określonym rezultacie.
Grupa zielona, cytrusowa
Do tej grupy zaliczamy olejki eteryczne pochodzące z takich roślin jak: melon, limonka, kwiat pomarańczy, bergamotka, mandarynka, pomarańcza, grejpfrut oraz cytryna. To najstarsza i jednocześnie najpopularniejsza grupa zapachowa.
Zapachy otrzymuje się podczas tłoczenia na zimno owoców. Wszystkie aromaty, które należą do tej grupy są świeże i bardzo lekkie.
Jak na nas wpływają? Są odpowiedzialne za chłodzące oraz rześkie doznania. Pobudzają do działania, są niczym zastrzyk energii. Idealnie sprawdzą się podczas upalnych dni. Działają odprężająco, klienci chętnie wracają do danego miejsca. Klient czuje się potraktowany indywidualnie, zadbany i doceniony – co pozytywnie wpływa na jego decyzje związane z zakupami w danym miejscu.
Podgrupy: cytrusowo-kwiatowa, szyprowo-cytrusowa, pikantno-cytrusowa, drzewno- cytrusowa i aromatyczno- cytrusowa.
Grupa kwiatowa
Te zapachy najbardziej lubią kobiety. Jest ich również najwięcej, tworzy się ją na podstawie rozlicznych olejków. Najczęściej możemy w nich spotkać takie kwiaty jak: jaśmin, róża, fiołek, narcyz, bez, konwalia.
Jak na nas wpływają? Te zapachy mają działanie antydepresyjne, zwalczają nieśmiałość, zmniejszają napięcia oraz oziębłość.
Podgrupy: kwiatowo-owocowa, kwiatowo-orientalna, kwiatowo-wodna, kwiatowo-zielona i kwiatowo-aldehydowa.
Grupa drzewna
W tej grupie spotkamy ciepłe oraz bardzo bogate zapachy: cedr, wetiwer, sandał, paczula. Aromaty należące do tej grupy są bardzo charakterystyczne, mocne oraz bardzo eleganckie.
Jak na nas wpływają? Podkreślają prestiż oraz siłę danej osoby czy miejsca. Jednocześnie otulają i uspokajają, pomagają w regeneracji i podczas przywracania zdrowa.
Podgrupy: drzewno-cytrusowa, drzewno-aromatyczna, korzenno–drzewna i drzewno-korzenno-skórzana.
Grupa orientalna
W tej grupie zawierają bardzo zmysłowe, ciepłe i egzotyczne zapachy. Spotkamy w niej wanilię, egzotyczne kwiaty, cynamon, przyprawy korzenne, piżmo, ambrę. Te zapachy są bardzo często kojarzone z dalekim wschodem.
Jak na nas wpływają? Mają szczególny i mocny wpływ na kobiety. Przywracają równowagę, harmonię i doskonale wyciszają.
Podgrupy: drzewno-kwiatowo-orientalna, korzenno-kwiatowo-orientalna i pół-orientalno-kwiatowa.
Grupa paprociowa
W tej grupie dominuje zapach lawendy oraz paproci – często dodaje się zapach mchu dębowego, ziół, kumaryny oraz paczuli.
Jak na nas wpływają? Te zapachy trafią głównie w męskie potrzeby. Intrygują, uspokajają, wyciszają, przyciągają.
Podgrupy: z dominacją lawendy, albo paproci.
Grupa szyprowa
To bardzo unikatowa grupa zapachów, spotkamy w niej takie aromaty jak: róża, paczula, mech dębowy, bergamotka, piżmo, ambra.
Jak na nas wpływają? Pobudzają do działania, motywują.
Podgrupy: szyprowo-owocowa, szyprowo-drzewna i szyprowo-animalna.
10790_389156674525432_1396394859_n.png
Grupa skórzana
To bardzo charakterystyczna grupa. Spotkamy w niej duszące, suche oraz ciepłe nuty. Te zapachy mają przypominać zapach tytoniu, palonego drewna, skóry oraz dymu. Możemy czasem tam spotkać delikatnie kwiatowe nuty.
Jak na nas wpływają? Podkreślają estetykę i wystrój miejsca, uwydatniają i podkreślają jakość oferowanych towarów i usług, pozytywnie wzmacniają opinię o miejscu, podkreślają elegancję miejsca dopracowaną w każdym szczególe, poprawiają komfort klientów, podkreślają fachowość i profesjonalizm obsługi, wzmacniają odczucie wyjątkowości miejsca.
Podgrupy: kwiatowo-skórzana i skórzano-tytoniowa.